d2d CZ s.r.o.

D2D je firma provozující direct marketing, doslova D2D = door to door, tzn. přímý prodej produktů nebo služeb jiných společností.

Statutární orgán

jméno: Tomáš Bárta, datum narození: 16.9.1982
funkce: jednatel
bydliště: Hurbanova 1305/11, Praha 4 - Krč
ve funkci: od: 28.6.2006

jméno: Jakub Odložilík, datum narození: 15.1.1977
funkce: jednatel
bydliště: Francouzská 425/97, 60200 Brno - Zábrdovice
ve funkci: od: 1.7.2008
Statutárním orgánem jsou a jejím jménem jednají dva jednatelé, a to každý samostatně.

Společníci s vkladem

obchodní firma: EMTC - Czech a.s.
IČ: 27096661
sídlo: Pod Krejcárkem 975, 13000 Praha 3 - Žižkov
vklad: 100 000 Kč
splaceno: 100 %
obchodní podíl 50%

obchodní firma: SUN Asset Management, s.r.o.
IČ: 27735508
sídlo: Francouzská 425/97, 60200 Brno
vklad: 100 000 Kč
splaceno: 100 %
obchodní podíl 50%

Převzato od anonymního autora

Hledal jsem práci, zveřejnil jsem tedy svůj CV na internetu a asi jsem firmu D2D zaujal, tak mi sami volali. Pak to šlo rychle. Druhý den na pohovor. Den nato jsem absolvoval pozorovací den, při kterém teprve jsem zjistil, že místo asistenta manažera (což měla být ta původní pozice, na kterou mi volali) budu chodit v terénu a nabízet po domech přechod k alternativnímu dodavateli energie. Nicméně jsem do toho šel, protože jsem si řekl, že všude se začíná od píky a slibovali v případě úspěchu i docela rychlý kariérní postup. Navíc, kdo nepotřebuje peníze, že. A tak jsem začal pracovat. Od té chvíle jsem ale byl v jednom kole. Pracovní doba od 7.30 minimálně do 18 hodin, leckdy i dýl. Jelikož jsem jezdil vlakem, přijel jsem domů, pojedl, umyl se, oholil, šel spát. Ráno vstávat a zaspávat ve vlaku. Takhle to šlo neustále den po dni, vyčerpaný, unavený, přitom v práci bylo nutné se pohybovat rychle a co nejvíce oběhat, aby byl splněn tzv. "goal", tedy potřebný počet bodů - jak za sebe, tak za skupinu. Jezdili jsme ve skupinách po ranním školení auty do různých měst a tam měli své teritorium.Víkendy byly volné, pokud tedy nebylo celofiremní školení. Ale jinak neuznávají žádné volno, já tam byl letos v průběhu dubna, nastoupil jsem po velikonocích,  a skončil jsem v květnu, takže v průběhu byly 2 státní svátky, pracovalo se běžně jako by nebyly. Dokonce mi říkali kolegové, kteří tam byli už vloni, že chodili i na Štědrý den. No, tenhle styl života se nedal dlouho vydržet, a proto jsem s tím po pár týdnech (po vzájemné dohodě s asistentem manažera) praštil.

Negativa:

1) Americké praktiky - přečtěte si jinde na internetu, jak vypadá ranní a večerní školení, jaké mají rituály - převzaté z amerických firem tohoto typu. Já potvrzuji 95% z nich, vyjma společenských her tam bylo vše. Ono člověku, který tam pracuje a zvykne si na to, to nepřijde, já si však nezvykl.
2) Kastovní systém - jako obyčejný dealer na nejnižším stupni jsem měl zapovězen v určitých časech vstup do kanceláře. Přístup tam měli jen team leadeři a ostatní čekali venku. Na jaře, v létě, proč ne, ale nedovedu si představit čekat v zimě někde venku na mraze. Ptal jsem se, co kdyby mě chytla sračka, jestli bych tam mohl jít aspoň pak. Že prý ne, že je to můj problém. To hovoří samo za sebe.
3) Poměr výdělku vzhledem k odpracovaným hodinám - sice mi nabídli docela dobrý nástupní plat, ale vzhledem k tomu, kolik hodin je nutné strávit za měsíc v práci (v průměru 240), tak jsem si vypočítal, že beru nějakých 61 Kč hrubého na hodinu, když to přepočtu. To bych měl víc i ve fabrice (i když tam by mi zase neumožnili přesčasy, takže bych tam měl míň peněz).
4) Kariérní postup je závislý na mobilitě - mám tím na mysli, že na to, abych postoupil na vyšší pozice, bych musel nejen mít dobré výsledky v prodeji, ale taky ŘP. Kdo neřídí auto, nemůže vozit lidi služebním vozem do terénu. Ne každý ŘP dostane, bohužel. Takže i kdybych dobře prodával, stejně bych se tím asistentem manažera (druhá nejvyšší pozice v rámci pobočky) nestal.
5) Práce vám spolkne veškerý čas - nemám rád extrémy; nemám rád, když nemám do čeho píchnout, stejně jako když nemám čas na osobní život. Vzhledem k pracovní době opravdu nelze zařídit ani obyčejné věci, kolega byl z jiného města než pracoviště a měsíc měl propadlou OP, protože jednoduše neměl kdy si vyřídit novou. Když chce člověk jít k holiči, aby si na to vzal dovolenou.
6) Přístup teamleadera a trenéra - tohle je asi závislé na tom, jaké lidi ve svém týmu máte, ke komu vás dají. Já natrefil na dvacetiletého nevybouřeného teamleadera, který kromě  peněz myslel jen na to jedno, uzpůsoboval tomu svůj slovník i komunikaci. To bych překousl, horší pro mne byl styl práce. V 8.30 jsme dorazili do terénu, rychle jsme do sebe natlačili, co se dalo, a šli jsme prodávat. Pak nebyla žádná přestávka až do doby, kdy jsme nasedli do auta a jeli zpátky na pobočku. Důvodem bylo, že nás nejdříve chtěl naučit odvádět denní výkon, aby se o nás už nemusel starat, takže přestávky jsme měli slíbené až tehdy, až se to pořádně naučíme. Do té doby prostě nic. Ale dá se na to zvyknout. Žaludek si zvykne, že v něm celý den nic není. Vlastně na všechno se dá zvyknout, i na plácání rukama a "džusování".

Pozitiva:

1. HPP - někdo tu psal, že je to na živnost. V této firmě není, resp. jen pro toho, kdo sám chce být OSVČ. Jinak dávají pracovní smlouvu.
2. Fixní plat - dříve jsem fixní plat nenáviděl, ale tady to mělo smysl. Měli jste totiž zaručené peníze i v případě, že jste nesplnili výkonnostní normu (méně smluv nebo některé nebyly přijaty nebo si to lidi na poslední chvíli rozmysleli a neaktivovali).
3. Firma platí - firma poctivě platí, vše do koruny, na školení jsme se od jednoho z majitelů firmy dozvěděli, že firma vždy všechno zaplatila řádně, do poslední koruny. A můžu to za sebe potvrdit. Dokonce v případě zájmu vyplácí týdně (za předchozí týden) v hotovosti zálohy na mzdu, teprve zbytek doúčtovává a posílá na účet. samozřejmě si můžete zvolit i opačnou variantu, tedy že peníze dostanete všechny na účet, v takovém případě ale jen jednou měsíčně, k výplatnímu termínu.
4. Možnost opravdu vysokého výdělku a změny života - je zde opravdu možnost si vydělat. Můžete plnit nejen minimum, ale kolik chcete, pak si vyděláte i prémie, s větší výkonností navíc nastupuje i vyšší fixní základ, kastovní systém zaručuje kariérní postup (v případě ŘP). Člověk tak může v podstatě od základu změnit svůj život, může začít vydělávat mnohem víc než většina lidí a začít realizovat věci, o kterých si mohl dříve nechat jen zdát. Musí ovšem splnit několik podmínek. Předně obětovat firmě i osobní život, v zájmu dosažení úspěchu. Musí mít dané schopnosti, aby byl úspěšný. A musí na to mít povahu. Já na to povahu nemám, abych různými metodami nutil lidi k podpisu smlouvy. A musí být otrlý, když ho lidi vyhazují. Tohle mi celkem šlo, neb jsem flegmatik a jen tak mě něco nerozhází. Ale pokud neradi slyšíte NE, tak s tím budete mít problém. A těch NE je hodně, aby člověk splnil goal, musí se naběhat. Dnes už jsou lidi alergičtí, zvl. ve městech, kde dnes týdně mají v panelácích několik takových návštěv různých dealerů energetických společností. Některé obce už to řeším vyhláškou zákazem podomního prodeje, příp. vás do baráku vůbec nepustí. Já osobně bych VYHNAL každého, kdo by ke mně přišel na Štědrý den s takovýmto úmyslem. Suma sumarum: každá zkušenost je dobrá, takže nelituji, že jsem tam byl. Ale zjistil jsem záhy, že to pro mne opravdu není. Původně jsem měl smlouvu na půl roku, bylo mi brzo jasné, že i když to vydržím a budu vydělávat pěkné peníze, tak si ji pak nebudu chtít prodloužit.

Nakonec jsem skončil mnohem dřív, ale naštěstí v plusu (inu, taky jsem neutrácel příliš za jídlo, když jsem neměl kdy ho jíst). Taky neodsuzuju firmu jako takovou, považuji D2D za seriozního zaměstnavatele, který platí a nenabízí minimální plat.  Spíš se mi nelíbí její americké praktiky. Taky neodsuzuju jednotlivé lidi. Každý se, ať chce či nechce, smíří s těmi rituály, nemyslím si, že by to na většinu z nich působilo negativně a vymývalo jim to mozky. Dnes si člověk kvůli tomu, aby měl práci, musí nechat líbit spoustu věcí. Problém vidím spíš v tom, že dnes je opravdu v tomto oboru spousta firem a ne všechny jsou seriozní a člověk, který do toho nevidí, stěží rozpozná, kteří dealeři pracují čistě a pro společnost, která není podvodná (pozor - ti dealeři jsou jen externí obchodníci pro toho dodavatele energie, což ale nikdo z lidí, co jim zazvoní na zvonek, jen tak nepozná) a nemá nečisté praktiky. Naopak dealeři, kteří pracují pro nekalého dodavatele energie, za to vlastně nemůžou, prodávají to, co je naučí, produkty, které mají v nabídce, a výsledně nemůžou udělat nic s tím, co to vlastně člověk podepsal. Já měl to štěstí, že jsem snad nabízel produkt seriózní firmy, i když ne všechny prodejní taktiky, co mě učili, byly správné, ale snažil jsem se za sebe  lidem prezentovat tak, jak to bylo. Proto jsem asi nebyl tak úspěšný, abych tam vydržel aspoň půl roku, ale  já se snažil lidem pomáhat a ne je nutit za každou cenu podepsat tím, že bych třeba některé skutečnosti zatajil.

-VM-


Komentáře

 • Pan dvojchatka - dva rekreační objekty, co vypadají jako jeden obytný dům
 • Jednání zastupitelstva
 • Neposkytnutí informace zastupiteli - odvolání
 • Nesouhlas s rozdáváním majetku města
 • Dopis starostovi - pozastavení výkonu usnesení ve věci vydání pozemku p.č. 214/2 České dominikánské provincii
 • Darování pozemku církvi
 • Nezvolený náhradník místostarostou
23.07. 2021 15:13:23

Broďan - brodský portál Uherský Brod, zprávy  pravdivě
Email: urso@email.cz


******** Krátké zprávy ********


 • Informace z UB
 • Co je v brodě - kultura, sport ap.
 • Podnět k majetkovému prošetření politika
 • Nesprávný úřední postup - náhrada škody
 • Právo občanů vystoupit na zastupitelstvu
 • Zastupitelstvo - můžeme mít připomínky?
 • Právo ve veřejném zájmu - orientujeme se zejména na vedení měst a obcí
 • Dobrý úřad - hodnocení obecních úřadů
 • Otevřená města - obce občanům
 • Zákon o obcích
 • Zákon o inf. systémech veř. správy
 • Rozpočty obce
 • Úřad práce - kontakty
 • Software na úřadech - jeho otevřené alternativy
 • Zákaz podomního prodeje - UB se připojil k obcím s tímto zákazem
 • SMS zdarma
 • Exekutorská komora - seznam exekucí

Státní policie
158 - krajská ústředna
725292441 - policie Uherský Brod

Městská policie
156 - městská policie Uh. Brod

Tísňové volání
112 - krajská ústředna tísňového volání
155 - rychlá zdravotní služba

07.06. 2021 18:28:50
Návštěvy
Celkem: 46870
Týden: 365
Dnes: 7
Broďan - brodské noviny  přihlásit poslední změna: 24.03. 2019 10:33:34