Ženy s psíky

 

Ženy a psi, aneb proč jsou vidět ženy častěji se psy nežli s muži.

Proč mají ženy raději své psy než muže, klade si člověk občas otázku. Co tak chodím po parcích anebo se procházím polními cestami, pořád vidím to samé: ženu se psem na vodítku nebo volně puštěným.

Do mysli se mně v tu chvíli vtírá myšlenka, proč ta žena nejde se svým mužem nebo alespoň přítelem?

Příčin může být zřejmě několik. Tak sem s nimi!

Pes je neobyčejně přítulné zvíře. Dokáže ocenit přízeň „paničky"obzvláště dojemným způsobem. Dojemně se k ní lísá, otírá čenich o její nohy, které případně láskyplně jazykem olizuje.

Dostane-li od ní nějaký pamlsek, upře na ni své vlahé oči a radostně vrtí svým ocasem. To rozhodně většina mužů, alespoň ve větším rozsahu, nedělá..

Pes se nechá klidně hladit a pozorně nastavuje slechy, co mu jeho paní říká. Ani s tímto jevem se u mužů prakticky dnes již nesetkáváme.

Žena, která vede psa, ho považuje svým způsobem za svoji ozdobu a ráda se s ním chlubí na veřejnosti.

Je současně ochránkyní zvířete, takže když oba potkají někoho jiného se psem, dělá všechno pro to, aby se zvířata navzájem nezranila. Pokud psík onemocní, tak s ním rychle běží k veterináři s prosbou o pomoc. A vůbec nelituje peněz potřebných k jeho léčbě.

Rovněž obětavě sbírá výměsky svého Kazana a ukládá je do předem připraveného sáčku, neboť si je vědoma, co se sluší a patří!

Dá se tedy říct, že mezi ženou a psem pozvolna vzniká neobyčejně pevný vztah, který ani s postupujícím časem na rozdíl od manželství neokorá. Psík se nechá hladit, kartáčovat, a přitom zlobně nevrčí jako životní partner!

Ochotně se podrobuje očkování a případnému odstraňování parazitů, což u jedinců mužského pohlaví není až tak zase běžné.

Pes sežere prakticky všechno, čeho se mu od paní v životě dostává. U mužů lze pozorovat tento jev poměrně vzácně.

Když žena hodí nějaký klacík do prostoru, tak vycvičený pes jí ho vzápětí donese. U mužů to nebývá zvykem, odběhnou sice taktéž, ale už se zpravidla nevracejí anebo když přece jenom, tak už bez klacíku.

Psu většinou nevadí, když je veden na vodítku, zato muži je tento způsob života naprosto cizí, obojek mu prostě nesluší a není divu, že se ho snaží v průběhu života stůj co stůj zbavit.

Večer se pes ke své paní přitulí, chce ji i sebe zahřát a žena to kvituje s povděkem. Muži se sice  snaží zachovat podobným způsobem, ale nejsou většinou přijímání s ochotou, jestli vůbec.

Pes radostně štěká, když uvidí svoji milovanou osobu, dává tímto způsobem najevo, že se s ní rád setkává. Je ovšem pravdou, že pokud paní vidí svého muže, může štěkat rovněž..

Z výše uvedených řádků jednoznačně vyplývá, že pes je přítelem ženy a naopak. Nelze samozřejmě tvrdit, že některé rysy psího chování nedokáže projevit i muž, i takové jevy lze někdy pozorovat.

Ženy prostě dokáží ocenit lásku živého tvora, tvora, který je neustále obdivuje, nezklame a je věrný až za hrob.

Takže jaký udělat závěr? Setkávat se s ženami, které doprovází pes, je vcelku žádoucí, vždy máme co obdivovat a tak trochu i chápat.

Akorát je třeba doufat, že potkávaní jsou očkováni proti vzteklině a reagují na povely. Pak je spokojenost oboustranná!

Jaromír Slavíček

16.07. 2024 10:36:48
24.10. 2022 09:28:28
Návštěvy
Celkem: 187682
Týden: 1020
Dnes: 28
  přihlásit poslední změna: 09.03. 2012 10:59:18