Otevírání sportoviště

Sportovní areál

Hukot stavebních strojů dával celé týdny na vědomí, že se v těsném sousedství internátu Středního odborného učiliště v Uherském Brodu něco děje. A taky že ano! Každou chvíli tam popojížděly stroje a upravovaly terén. To byl ale jenom začátek. I další týdny a měsíce tam bylo stavebně více jak živo. No, a tuto středu v uvedených místech krátce po poledni došlo k slavnostnímu otevírání víceúčelového sportoviště. Jak jinak než za přítomností vzácných hostů včetně pana exhejtmana Bc. Libora Lukáše, náměstka hejtmana Zlínského kraje, pana Ing. Jiřího Sukopa, pana Mgr. Miroslava Kašného, radního pro kulturu a sport, pana senátora a současně starosty města Ing. Patrika Kunčara, ředitelů škol a mnoha dalších pozvaných. Zprvu jsme se ukryli do stínu krytého prostoru, kde o srdečné stisky rukou přicházejících osob nebyla nouze.

U stolků s bohatou nabídkou obložených mís a vlčnovských koláčků postávala děvčata ve slušivých tmavých kostýmech, připravena k obsluze návštěvníků. Ti však zatím z nabízeného sortimentu lahůdek jenom něco málo uzobávali. Vítání a seznamování, přátelské poplácávání ramen totiž netrvalo dlouho. Bez dlouhých okolků jsme se hromadně přesunuli ke vstupu do sportovního areálu. Slunce doslova žhnulo, holt mariánské léto dávalo o sobě citelně vědět. Bez většího prodlení pak začal úvodní ceremoniál.

U vstupní brány jsme se pozorně zaposlouchali do slov pana ředitele školy, Ing. Jiřího Polanského, který hovořil o účelu této stavby, finančních nákladech na jeho vybudování a enormním úsilí při jeho realizaci. Po něm se ujal slova náměstek krajského hejtmana, pan Ing. Jiří Sukop. Ve svém krátkém projevu nastínil, že právě takové vedoucí pracovníky naše školství potřebuje, a sice nebojácné, schopné prosazovat svou vizi ku prospěchu celku. V pronášených větách padl i názor, že takový ředitel je příkladem budovatele, kterých je ve školství třeba co nejvíce. V tu chvíli by se možná dalo vzpomenout jednoho z našich prezidentů, který byl rovněž takto označován.

Ve stejném duchu promluvil i pan starosta Patrik Kunčar. Vyslovil naději, že se bude i nadále v rozvoji školství pokračovat a to i na jiných úrovních. Páska se už ale chvěla nedočkavostí a muselo jí být promptně vyhověno. Byla slavnostně přestřižena, aby následně přítomní stanuli v neskrývaném údivu před sportovištěm pozoruhodného vzhledu a kvalit. Našemu zraku se předestřelo víceúčelové hřiště s řadou souběžných i lomených čar, vytyčujících prostor pro jednotlivá sportovní odvětví.

Umělohmotný měkký povrch, zeleň základní plochy dvorce lemovaná červení, smrky a stromořadí thují kolem, no pastva pro oči, jinak se to nedá nazvat. Výrazné barvy sportoviště byly v souladu s pastelovými barvami sousedící budovy internátu. O stupeň výše, tedy nad hřištěm, se oči nejednoho z nás zase „popásly“ na minigolfu. A k dovršení všeho pěkného se těsně za ním vyjímal krytý prostor pro možná další sportovní využití, třeba stolní tenis.

Panu starostovi Uherského Brodu to v jednu chvíli nedalo, uchopil do ruky golfovou hůl a zkusil několik mini úderů. Byl přirozeně celý nesvůj před zraky početného obecenstva, takže do pohybu jím uvedený míček vždy nesměřoval do žádoucích míst. O to bylo jeho „odvážné“ počínání sympatičtější. Ostatně i dlouholetý vládce světového golfu Američan Tiger Woods jednou začínal, tak co… O úsměvy tedy nouze rozhodně nebyla. Všichni však uznale i nadále pokyvovali hlavou nad sportovištěm výjimečných kvalit. Fotoaparáty nezahálely, ba i kamera regionální televize měla co do činění. Leč i žaludek a hrdlo si časem žádaly své.

Ono, když se to tak všude kolem hemžilo obloženými talíři, vlčnovskými koláčky a skleničkami vína, bylo zatěžko odolávat nabídkovému sortimentu. A tak se pozvolna začaly vytvářet hloučky diskutujících s chlebíčky v rukou a skupinka těch, co dali přednost chutnému guláši. Pohodovou atmosféru dotvářela folková hudba na ukulele v podání švarné studentky z místního gymnázia.

Co více si přát? Bylo by nesporně žádoucí, aby takový nádherný areál sloužil co největšímu počtu zájemců o mnohostranné sportovní vyžití. A přirozeně co nejdelší dobu. Především tímto způsobem můžeme mladé nejenom sportovně motivovat, ale zejména nasměrovat do učebních oborů společnosti tak potřebných.

16.07. 2024 10:36:48
24.10. 2022 09:28:28
Návštěvy
Celkem: 187687
Týden: 1025
Dnes: 33
  přihlásit poslední změna: 14.09. 2018 08:27:03