Názorová různorodost

Různorodost je přirozenou vlastností přírody, bylo by velice divné, pokud by se netýkala názorové varianty. Co se týká její existence v politice, není co řešit, výsledky voleb hovoří jasně. V současné době ale přichází na přetřes názorová pestrost ohledně covidu.

Nemine dne, nemine hodiny, aby se čtenáři či televizní diváci o tomto typu očividně významných rozdílů nepřesvědčili. Náš zrak i sluch je v tisku i na televizních obrazovkách je neustále v této tématice oblažován názory universitních profesorů, vakcinologů, infektologů a spousty dalších příslušníků logů. Samozřejmě i nespočtu lékařů.

Někteří z výše uvedených sdělují svému elektorátu své originální covid náhledy, nejednou mainstreamu oponující. Mezi všemi těmito odborníky lze tak nalézt velmi odlišné názory na probíhající pandemii, či jenom epidemii, chcete-li. Slovní prostor tak dostávají vedoucí ústavů s mnoha tituly před i za svým jménem, o kterých člověk ani netušil, že takové instituce kdy existovaly.

Mnohé z nich zajisté vykonávají pro lidstvo velmi záslužnou práci, jiné řeší problematiku většině populace méně srozumitelnou. Příležitost názorově se u problematiky covidu zviditelnit však dostávají i hudebníci, zpěváci, sportovci, a snad všechna další možná povolání.

V tisku se v covid úvahách seznamujeme s kultivovanými názorovými představami, ale i takovými, po kterých přečtení by nejeden z nás kroutil hlavou. Prezentované názory na probíhající celosvětovou nákazu jsou velmi rozmanité až extrémní. Jedni tvrdí, že svět postihla apokalypsa a nabádají nás uchýlit se do soukromí, jiní naopak vybízejí k nedodržování opatření zamezujících nákaze.

Údaje zdravotnických institucí o incidenci nákazy, případně smrtnosti, jsou houfně zpochybňovány lidmi, o jejichž vzdělání lze jen spekulovat. Stejně tak se liší názory o očkování, tedy vakcinaci. Jedni ji považují za spásu lidstva, jiní jsou ochotni věřit, že po její aplikaci je na příslušných místech zakládána databáze o naší DNA. Vyznat se v přemíře informací asi tedy není až tak jednoduché.

Mnohý jedinec dychtivě v masmédiích sdělující svůj názor na covid je přesvědčen, že pouze on má pravdu, ostatní jsou podle něho vědomostně zaostalí.

Co říct závěrem? Asi to, že na světě je tolik pravd, kolik je lidských bytostí, na tom se snad většinou shodneme.

Přiznávám se, že toto tvrzení je mně názorově blízké.


08.06. 2024 16:53:25
24.10. 2022 09:28:28
Návštěvy
Celkem: 182895
Týden: 888
Dnes: 14
  přihlásit poslední změna: 15.02. 2022 10:15:32