Druhá vlna?

Že by přece jen Druhá vlna?

Vypadá to tak.

Ještě o prázdninách si člověk myslel, že to nejhorší máme za sebou.  Nakažených bylo jen pár desítek denně v republice.Pravda, v zahraničí to bylo něčem jiném. Ale u nás? Doufali jsme i ve školách na blýskání na lepší časy, doufali, ale už konec prázdnin byl šokový.  Jedna z ředitelek místí školy se nechala slyšet:

„Vážení rodiče, je mou povinností Vás informovat, že pedagogičtí pracovníci našeho sboru byli v době plnění pracovních povinností spojených s přípravou nového školního roku v rizikovém kontaktu s osobou, která byla pozitivně testována na onemocnění COVID-19.

Všem osobám z tohoto rizikového kontaktu byla nařízena 14 denní karanténa a budou testováni. Provoz školy je na neurčito uzavřen, slavnostní zahájení 1. září, nástup do školy ani výuka se v nejbližších dnech nekoná.

Očekávejte, že distanční výuka pravděpodobně cestou on-line, jak byla odzkoušena v minulém školním roce, bude zahájena dne 7. září 2020 a je pro všechny žáky již ze zákona POVINNÁ,“ vzkázala na webovém portálu školy ředitelka.

Situaci komentoval zástupce zřizovatele školy, starosta města :

„I když testy ukázaly, že by nikdo z našich pedagogů neměl být nakažený, karanténu musejí dodržet. Nutno dodat i to, že jsme pro první stupeň této školy přichystali náhradní řešení v Domě dětí a mládeže i v centru Šrumec,“ uvedl starosta.

Takže znovu jsme byli i ve městě na počátku…A přitom se i u nás začaly rozjíždět první větší akce, hlad po kulturním vyžití byl po několikaměsíční pauze očekávaně veliký. Ve městě už byl ve městě nasmlouván festival a další kulturní akce.

Na Sokolském stadionu se na přelomu srpna a září konal koncert, v hledišti bylo pár set naslouchajících, zejména mladých. O málo později se za hradbami konal třetí ročník Gastro brod festivalu s bohatým programem. Chtivého lidu po dobrotách se tam shromáždilo opět požehnaně.

Gastronomické delikatesy, špičková kuchyně a bohatý kulturní program - to byl Gastro Brod Festival, který se konal v sobotu 5. září. Původně se měl konat v dubnovém termínu, ale vládní opatření proti koronaviru to neumožnila. Nakonec se ale ukázalo, že i začínající podzimní čas je k pořádání této akce vhodný a překrásné slunečné počasí přilákalo na louku za muzeem stovky lidí.

Všude kolem byly vidět usměvavé a spokojené obličeje, člověk s rouškou by si tam asi připadal jako exot. Ale pár dnů na to se začalo v celé republice něco velmi znepokojivého dít. Počet nakažených rychle stoupal, v našem okrese jakbysmet. Ze zelené v semaforu jsme 11. září skočili přímo do oranžové.

A přitom panovalo krásné babí léto. Kde se tedy stala chyba? Bylo to návratem dovolenkářů nebo začátkem školy? Kdo ví.

Opět přišel příkaz nosit roušky a to nejenom ve zdravotnických zařízeních a dopravě, ale také v obchodech. Toto opatření opět nebylo přivítáno s povděkem. Stát se uvolil poslat důchodcům respirátor a 5 roušek, ale problém toto dílčí opatření neřeší. Člověku přebíhá mráz po zádech, co se bude dít, až přijde typické podzimní počasí.

Bude potvrzena Druhá vlna?

Nedej Bože!

08.06. 2024 16:53:25
24.10. 2022 09:28:28
Návštěvy
Celkem: 182209
Týden: 514
Dnes: 81
  přihlásit poslední změna: 01.10. 2020 09:49:32