Tak už došlo i na DVD obaly, kdy na jistou stránku došlo milé upozornění od oblíbené organizace ČPU (česká protipirátská unie) na údajné nelegální jednání při nabízení naskenovaných DVD obalů.
Nabízí se několik otázek. Třeba kde bere ČPU tyto údaje? Dochází k monitorování činnosti uživatelů na internetu? Jsou takto získané údaje (tedy údaje získané nepovoleným odposlechem nejsou) použitelné v soudním řízení?
Stačí se podívat na první odstavec dopisu ISP a bude jasněji. Je zde zmiňovaná nějaká společnost Media Sentry Copyright Infringement, Inc. Takže my nic, to všechno špehování provádí společnost Media Sentry? A na tu se nevztahují české zákony, my pouze přebíráme oznámení od této společnosti, takže z naší strany je všechno vpořádku.
Nejlepší obranou je stahování a nabízení pouze legálního obsahu. Tedy stahování audiovizuálníh děl pro vlastní potřebu je legální, stahování licencovaného software je nelegální. Nabízení audiovizuálních děl chráněných autorským zákonem, licencovaného software je nelegální. Používání P2P sítě na protokolu bittorent (standardně port 6881) je naprosto legální, nelegální by mohlo být nabízení licencovaných děl na této P2P síti.
Ovšem já sám nemám rád špehování za účelem ochrany autorských práv či jakýmkoliv jiným bohulibým účelem, proto základní ochrana proti tomu je kódování přenosu = šifrování protokolu (protocol encryption). Může tím dokonce dojít k výraznému zrychlení přenášených dat, protože ISP nebude schopen BT protokol identifikovat a tím ani omezovat. Je zde nutno zapnout pouze šifrované přenosy, což je kódování přenosu: odchozí=vynutit, příchozí=nepovolit nekódovaná příchozí spojení.
Komentáře
Kdokoliv může přidávat komentáře ke článkům bez registrace. Zadá si libovolnou přezdívku a napíše komentář.
SSL pro weby od 11/2015 zdarma
MS WINDOWS 10, 11 - sběr informací o uživateli
DEBIAN 12 (bookworm) - OS zdarma debian vyšel 10.6.2023
debian - stáhnout nejnovější DEBIAN pro PC
debian edu - debian pro školy a školní prostředí, stažení DEBedu (torrent)
Zranitelnost „ROM-0“ routerů
Předali data tajným službám
Americké bezpečnostní agentuře (NSA) předali data Microsoft, Yahoo, Google, Facebook...
Itálie preferuje open source
Italský parlament schválil zákon, který nařizuje státním institucím pořizovat otevřený software před komerčním. To znamená LINUX místo MS-WINDOWS, LIBRE OFFICE místo MS OFFICE atd.