Přenos mobil-počítač

Proč přenášet fotky z mobilu na notebook?

Protože mobil obvykle nemá dostatečnou kapacitu úložiště. Vyvstává problém s kapacitou úložiště telefonu. Jak stáhnout fotky z mobilu do počítače a uvolnit tak místo dalším snímkům? A dávat svoje fotky na rajče, googl, facebook… to je dost nerozumné, v dnešní době šmírování, naše data se snaží získávat úplně všichni již zmiňovaní velcí hráči. Stačí se jen podívat na zákon o sledování komunikace. Tajemství je jen obsah zprávy (dle mého názoru i to se monitoruje), metadata si musí ukládat ISP a na požádání je vydat oprávněným orgánům (v rámci boje proti org. zločinu, dětské prostituci, terorizmu aj., jak jinak). Takže na veřejné externí úložiště svoje fotky nikdy nebudeme dávat, není to bezpečné.

Jaké máme tedy možnosti přenosu mobil → notebook? Jak stáhnout fotky z mobilu do počítače?

1. Bluetooth
Fotografie můžete také přenést do svého počítače pomocí Bluetooth, pokud toto propojení Vaše zařízení nabízí. V počítači zapněte aktivní nastavení Bluetooth a povolte příjem souborů, na mobilu taky zapněte bleutooth. Po spárování mobilu a počítače pomocí číselného kódu můžete začít s posíláním fotografií. Označíte fotky, které chcete stáhnout do počítače, a zvolíte možnost Odeslat a vyberete variantu Odeslat přes Bluetooth.
Nevýhody: velmi pomalé, potenciálně dost nebezpečné
Výhody: lze si vyměnit fotky z mobilu na mobil například na obědě

2. Přenos přes datový kabel nebo kartu
Existuje několik možností, jak fotografie z mobilního telefonu přetáhnout do počítače. Podobně jako u fotoaparátu můžete využít datový kabel, který je součástí vybavení mobilního telefonu. Kabel zapojíme do mobilu a do USB portu v počítači.

Po spojení rozklikneme Tento počítač, kde najdete Vaše zařízení v Ostatních. Fotografie v telefonu budou nejspíše uloženy ve složce označené DCIM, odkud je již snadno překopírujete na Vámi požadované místo.

Klasicky lze také stáhnout fotografie z mobilu do počítače pomocí karty, na kterou jsou ukládány. Kartu vyjmete a vložíte do čtečky paměťových karet. V sekci Tento počítač se Vám objeví ikonka SD karta, kde jsou fotografie uloženy nejspíše opět ve složce DCIM. Následně postupujete jako při kopírování souborů z flashdisku.

Nevýhody: Pracné, taky pomalé

3. Cloudová řešení
Nejsnazší pro každého uživatele bude využít cloudová řešení, kterých se nabízí několik (Dropbox, aplikace Fotky od Google). Prostřednictvím cloudových služeb budete moct zálohovat své fotografie kdykoliv a kdekoliv, budete k nim mít přístup odkudkoliv i z jakéhokoliv zařízení. Navíc lze nastavit automatické nahrávání pořízených fotografií, takže již nikdy o žádnou fotku omylem nepřijdete.
Ale je to za cenu ztráty soukromí. Navíc musíte souhlasit se smluvními podmínkami a jste odkázáni na vrtochy poskytovatele cloudového řešení, popřípadě ještě budete muset konzumovat reklamy.

Výhody: Rychlejší (omezeno rychlostí internetového připojení)
Nevýhody: Ztráta soukromí, bez záruky (ze dne na den můžete o všechno přijít bez možnosti reklamace)

4. Úschovna na https://www.uschovna.cz/
Dobré řešení pro rozeslání fotek známým, ale vaše fotky by se mohly pak někde objevit, proto je nejlepší je nejdříve zašifrovat (například šifrovaný .zip archív, nejlepší a nejbezpečnější je samozřejmě GnuPG).

5. Přístup na počítač přes SSH (SSH acces point)
Nejrychlejší, bezpečné, respektuje soukromí.

Co k tomu potřebujeme?
Na mobilu s androidem si stáhnout z googleplay aplikaci andftp. Na počítači s linuxem (lubuntu 18.04 LTS) i windows nastavit firewall a tabulku přístupů.
Jsou to soubory /etc/hosts.denny a /etc/hosts.allow.

Takže v /etc/hosts.denny
ALL: ALL

v /etc/hosts.allow

sshd: 192.168.0.104
portmap: 192.168.0.104

Na firewallu gufw nastavit zakázaní všech příchozích spojení a povolit odchozí. Jako příchozí povolit jen ssh z IP 192.168.0.102 na IP 192.168.0.104.

Nyní stačí stisknout + pro přidání nového spojení. Zadat hostname (IP adresa cílového počítače): 192.168.0.104. Username je přihlašovací účet. password=přihlašovací heslo. Zdrojový mobil má IP 192.168.0.102. Pak uz stačí si nastavit připojení a uložit pod názvem moje-pc.
Pak už jen přepínáme mezi ikonami obláček-mobil.
V nových verzích linuxu bylo zvýšeno zabezpečení a proto mobilní aplikace andFTP při pokusu o připojení přes SFTP mobil->linux píše „There was a problem while connecting to 192.168.178.52:22 java.IOException Key exchange was not finished, connection is closed.“ Na SSH serveru v /var/log/auth.log to píše: „May 27 15:30:10 spravce-lin sshd[5155]: Unable to negotiate with 192.168.0.109 port 55844: no matching host key type found. Their offer: ssh-rsa,ssh-dss [preauth]“.
Řešení je snadné, stačí na mobilu v aplikaci andFTP přejít do nastavení konkrétního připojení, rozšířené, more: Expert/specific FTP settings - klik, SSH provider změnit z Default na Secure (includes ED25519).

mobil1

mobil2

mobil3

mobil4

mobil5

andFTP SFTP nastavení


Komentáře

Kdokoliv může přidávat komentáře ke článkům bez registrace. Zadá si libovolnou přezdívku a napíše komentář.

Jak používat messenger Signál


SSL pro weby od 11/2015 zdarma


MS WINDOWS 10, 11 - sběr informací o uživateli


DEBIAN 12 (bookworm) - OS zdarma debian vyšel 10.6.2023

debian

debian - stáhnout nejnovější DEBIAN pro PC
debian edu - debian pro školy a školní prostředí, stažení DEBedu (torrent)


Zranitelnost „ROM-0“ routerů


Předali data tajným službám
Americké bezpečnostní agentuře (NSA) předali data Microsoft, Yahoo, Google, Facebook...


Itálie preferuje open source
Italský parlament schválil zákon, který nařizuje státním institucím pořizovat otevřený software před komerčním. To znamená LINUX místo MS-WINDOWS, LIBRE OFFICE místo MS OFFICE atd.

19.03. 2024 10:36:16
  • Redakční systém MRS
  • 10 nečastějších zranitelností WEBU
  • Esperantoesperanto - univerzální mezinárodní jazyk
  • Kryptografie okolo nás - kniha popisuje využití kryptografie v běžném životě
  • SMS zdarma - posílání SMS zdarma
  • proč LINUX
  • základy LINUXU
  • Přepsání disku náhodnými daty
  • Software na úřadech - jeho otevřené alternativy
  • Řekněte sbohem Microsoftu
  • Rychlost připojení - změřte si svoji rychlost
  • SEO servis
  • Jak psát web
  • Zákony - občanský, autorský, obchodní zákoník atd.
  • Infosoud - nalezení stání a průběhu jednání
  • Soudní rozhodnutí - nalezení rozsudků
  • ARES - registr ekonomických subjektů
  • Katastr nemovitostí
  • Broďan - brodské nezávislé zpravodajství

vydělávejte
na burze kryptoměn

23.09. 2024 07:53:51
Návštěvy
Celkem: 315496
Týden: 827
Dnes: 195
  přihlásit poslední změna: 10.04. 2024 15:19:37