Aplikace Signal je bezpečný komunikátor (koncové šifrování a nesbírá data) jako třeba Whatsapp nebo Messenger, nevlastní jej nějaká větší firma nebo korporace. Volání a zprávy se posílají po internetu, takže se neplatí žádné poplatky u operátora za volání, SMS, MMS. Používá silné koncové šifrování a hlavně nesbírá data o uživatelích.
Zprávy o nových podmínkách provozu META - facebook, Whatsapp (se kterými dobrovolně souhlasíte, jak jinak) způsobují masívní odchod od těchto platforem, aplikací a přesun na Signal.
Jak si nainstalovat Signal - přejít na oficiální stránky signal.org a pak postupovat dle instrukcí. Dojde k bezpečné instalaci z google play, appstore ap. Aplikace Signal je zcela ZDARMA (i její používání), pokud někdo někde chce nějaké poplatky, tak jste na špatné stránce!!!
a) Jedno nevyplněné kolečko s fajfkou = zpráva odeslána ale ještě nedoručena (jako u ŠP)
b) Dvě nevyplněná kolečka s fajfkou = zpráva odeslána a doručena (jako u OR a PV)
c) Dvě vyplněná kolečka s fajfkou = zpráva přečtena (jako u SI a KA)
Vysvětlivky
fajfka
kolečko s fajfkou
2. Volání
volání - nevyzvání
volání - vyzvánění
Při volání nemusí být volaný online (připojen k internetu). Pak se zobrazuje jen volání a nezmění se na vyzvánění (jako u ŠP). Pokud je volaný online, tak se změní nápis volání na vyzvánění - telefon volaného zvoní, vyzvání (jako u OR). Je třeba si toho být vědom. Pokud se zobrazuje jen volání tak telefon volaného nezvoní - nevyzvání a volaný o tom neví (jako u ŠP).
Signal - bezpečnostní číslo
Při koupi nového telefonu a zkopírování aplikací (nebo při nové instalaci apk Signal) může aplikace požadovat bezpečnostní číslo. Taky NÚKIB doporučuje vždy komunikovat pouze s ověřenými kontakty, což se dá ověřit kontrolou jejich bezpečnostního čísla.
Toto bezpečnostní číslo aplikace Signal nalezneme ve volbě „Hovory“, zvolení uskutečněného hovoru, „Zobrazit bezpečnostní číslo“. Pak se již postupuje podle napsaných instrukcí.
Když je bezpečnostní číslo označeno jako ověřené, objeví se v záhlaví chatu u jména vašeho kontaktu zaškrtnutí. Zůstane ověřeno, pokud se bezpečnostní číslo nezmění nebo pokud ručně nezměníte stav ověření.
Svetové ekonomické fórum (WEF) vyzvalo svetové vlády, aby zo sledovania alebo zdieľania alternatívnych médií na internete urobili „trestný čin“.
Podľa znepokojujúceho memoranda vydaného Davosom, WEF vyzvalo svojich mladých globálnych lídrov, aby položili základy na prinútenie verejnosti, aby opäť dôverovala mainstreamovým médiám.
Súčasťou tohto nátlaku je aj kriminalizácia sledovania nemainstreamových informačných zdrojov.
Portál Reclaimthenet.org k téme uvádza:
Zároveň je podporovaná organizácia Globálna koalícia pre digitálnu bezpečnosť, ktorá je „verejno-súkromnou koalíciou na boj proti škodlivému obsahu a správaniu online“.
Treba zopakovať, že problém nedôvery v médiá (bývalého) hlavného prúdu vytvárajú samotní ľudia z WEF, teda jeho „stakeholderi“ (zainteresovaní predstavitelia) – je to cenzúra prijatá najvplyvnejšími médiami s ospravedlnením, že bojujú proti „dezinformáciám“.
A teraz po pravde – prečo by niekto veril týmto médiám? Odporcovia cenzúry tvrdia, že to je výsledok neodôvodnenej cenzúry, zatiaľ čo WEF tvrdí, že tieto médiá necenzurovali dostatočne, t.j. prepúšťali príliš veľa „dezinformácií“.
Uvádza sa údaj, že vo Veľkej Británii „len 40% populácie dôveruje mainstramovým správam“. Na Slovensku je to ešte menej. Nevysvetľujú presne prečo, ale naznačujú, že ide o „nekontrolovateľné šírenie dezinformácií“.
Šírenie kým? (To ani oni sami neuvádzajú.)
Jednou z hlavných príčin bude nepochybne Covid-19, ktorý v prvom rade umožnil celý tento stav, keď média bývalého mainstreamu do neba klamali o všetkom okolo pandémie.
Svetové ekonomické fórum má teraz riešenie pozostávajúce zo 6 krokov, ktoré navrhuje:
1) Zníženie vystavenia škodlivému obsahu online
2) Budovanie povedomia o dôveryhodnosti spravodajských médií
3) Zvyšovanie mediálnej informačnej gramotnosti
4) Znižovanie rizík a využitie príležitostí vyplývajúcich z generatívnej umelej inteligencie
5) Posilnenie dôveryhodnosti prostredníctvom transparentnosti a zodpovednosti
6) Zvýšenie záujmu a angažovanosti v spravodajských médiách
Spojené království upouští od "špionážní doložky" pro skenování šifrovaného chatu a přiznává, že to není "proveditelné".
Zdá se, že v debatě o britském zákoně o bezpečnosti na internetu převládl zdravý rozum poté, co vláda souhlasila s tím, že se - alespoň prozatím - vzdá návrhů na uzákonění skenování zpráv s koncovým šifrováním (end-to-end).
V odpovědi na otázky týkající se technické proveditelnosti skenování bezpečně šifrovaných zpráv a posouzení, které musí provést Ofcom, lord Parkinson, ministr pro digitální technologie, kulturu, média a sport, řekl: "Pokud neexistuje vhodná technologie, která by splňovala tyto požadavky, pak Ofcom nebude moci použít ustanovení 122 a požadovat její použití."
Ustanovení 122 v návrhu zákona o bezpečnosti online se týká online terorismu a obsahu zneužívajícího děti.
Parkinson uvedl: "V této souvislosti je třeba zdůraznit, že...: "Oznámení lze vydat pouze v případě, že je to technicky proveditelné a že technologie byla akreditována jako splňující minimální standardy přesnosti."
Tedy žádné skenování end-to-end šifrovaných zpráv, pokud to není technicky proveditelné.
Kvantová výpočetní technika?
Vítězství? Ne tak rychle...
Vyjádření bylo široce interpretováno jako vítězství technologických firem, z nichž mnohé hrozily odchodem ze Spojeného království kvůli požadavku, že musí být možné kontrolovat i silně end-to-end zašifrované zprávy, zda neobsahují nelegální obsah.
Lze však také namítnout, že změny představují pouze minimum potřebné k tomu, aby byl návrh zákona schválen. Kontroverzní ustanovení zůstávají z velké části zachována, přičemž odpovědnost se přenáší na budoucí správní orgány nebo na dobu, kdy bude čtení zpráv "technicky proveditelné".
Matthew Hodgson, generální ředitel společnosti Element, která vyvíjí bezpečné chatovací aplikace, uvedl: "V současné době je to pro nás velmi důležité: "Vláda říká, že 'žádné skenování, dokud to nebude technicky proveditelné', je nesmysl. Skenování je zásadně neslučitelné s aplikacemi pro zasílání zpráv šifrovaných end-to-end. Skenování obchází šifrování, aby mohlo skenovat, a vystavuje tak vaše zprávy útočníkům."
Pro The Register uvedl, že ho toto prohlášení a reakce některých částí technologické komunity vyděsily. "Není to vůbec žádná výhra," řekl.
Hodgson pokračoval: "Ministři se musí cítit naprosto samolibě... byl z nich sejmut tlak, aby změnili zákon a zastavili skenování, a oni nemuseli dělat nic.
"Je to hrozné, protože zákon stále říká, že skenování může být poskytovatelům šifrovaných zpráv nařízeno, stále by to podkopávalo end-to-end šifrování.
DEBIAN 12 (bookworm) - OS zdarma debian vyšel 10.6.2023
debian - stáhnout nejnovější DEBIAN pro PC debian edu - debian pro školy a školní prostředí, stažení DEBedu (torrent)
Zranitelnost „ROM-0“ routerů
Předali data tajným službám Americké bezpečnostní agentuře (NSA) předali data Microsoft, Yahoo, Google, Facebook...
Itálie preferuje open source Italský parlament schválil zákon, který nařizuje státním institucím pořizovat otevřený software před komerčním. To znamená LINUX místo MS-WINDOWS, LIBRE OFFICE místo MS OFFICE atd.
19.03. 2024 10:36:16
Redakční systém MRS
10 nečastějších zranitelností WEBU
Esperanto - univerzální mezinárodní jazyk
Kryptografie okolo nás - kniha popisuje využití kryptografie v běžném životě
SMS zdarma - posílání SMS zdarma
proč LINUX
základy LINUXU
Přepsání disku náhodnými daty
Software na úřadech - jeho otevřené alternativy
Řekněte sbohem Microsoftu
Rychlost připojení - změřte si svoji rychlost
SEO servis
Jak psát web
Zákony - občanský, autorský, obchodní zákoník atd.