Výdejní okénka

Restaurace v době epidemie jsou zavřené. No to je rána, to je rána. Ani ne tak pro mě, já jsem do nich chodíval jen velmi zřídka. Kvůli nařízení, kterým se vláda snaží bojovat s šířením nového koronaviru, nemohou lidé chodit do hospod a restaurací. Ale co ostatní, tzv. štamgasti, co ti si počnou? No, jedno řešení by pro ně tady bylo. Výdejní okénka.

Při koupi piva, zmrzliny či párku v okénku na ulici mohou lidé pivo či občerstvení zkonzumovat v okolí výdejního okénka, musí od něj ale být vzdáleni alespoň deset metrů. Zároveň musí dodržovat vzdálenost alespoň dva metry od ostatních konzumujících. No, a jak to vypadalo v Uherském Brodě. Jak v centru města, to nevím. Raději do něho v těchto dobách nechodím, ale restauraci mám přímo před domem, tak 30 metrů vzdálenou.

Byla doposavad uzavřena stejně jako ostatní. Byl jsem tedy zvědavý, kdy se v ní otevře právě to výdejní okénko. S několikadenním zpožděním se tak stalo. Bylo pro ten účel využito jedno z oken na severní straně objektu. S rouškou na ústech jsem se k němu přiblížil. Upoutal mě vedle něho jídelní, nebo spíše nápojový lístek. Nesmělo v něm pochopitelně chybět pivo, k dispozici byl i čaj, ba i horká čokoláda za „bratru“ 40 Kč.

Zprvu se nic podstatného kolem výdejního okénka nedělo. Pak se k němu začali trousit, jak bych to řekl, no, ti méně majetní. Na pivečko ale měli. Vzali ho do ruky a odešli na nejbližší lavičce, kde začali popíjet. V dalších dnech postupně přibývali svou účastí cyklisté, ale i docela náhodní kolemjdoucí. Pobytem deset metrů od okýnka? To ani náhodou. Aby byli dva metry od sebe, tuto skutečnost jsem taktéž nezaznamenal.

Jednomu jsem byl ale rád. Dříve, ještě za provozu restaurace, někteří popíječi si sedali na zídku při plotu mého domu. To se mně moc nelíbilo Přemýšlel jsem, jak jim posezení znepříjemnit. Osadit plochu zídky kameny, zešikmit ji, moc jiného mě nenapadalo.

Naštěstí zatím k tomu nedošlo. Konzumenti si sedali buď na uvedené lavičce, nebo vzali zavděk blízkým trávníkem.

Ale za čas se situace začala zhoršovat. Přibývali takoví, kterým byla slušnost cizí. Takže netrvalo dlouho a objevila se policie.

Nakolik pořídila, to ukáže čas.

16.07. 2024 10:36:48
24.10. 2022 09:28:28
Návštěvy
Celkem: 187687
Týden: 1025
Dnes: 33
  přihlásit poslední změna: 27.04. 2020 18:50:02