Otazníky nad očkováním

Očkování v úvaze

Koncem minulého roku se s ním konečně začalo. Ale poněkud ostýchavě. Důvodem asi byla malá propracovanost uvedeného procesu a nepochybně i nedostatek vakcín. Jejich schvalovací proces tradičně bývá dlouhý, vzhledem k situaci byl však podstatně urychlen. Mezitím však došlo a dochází ke zpochybňování jejich kvality, některé vakcíny jsou upřednostňovány, jiné naopak zpochybňovány. Není divu, studie o jejich účinnosti jsou krátkodobé.

Navíc o ně začala „přetahovaná“ mezi jednotlivými státy, mnohé země byly „agresivnější“ a získaly větší počty vakcín, jiné váhaly a doplácejí na to. A viry mutují a mutují, mají před vakcínami zjevně náskok. Vcelku pochopitelně je přednostně očkována nejstarší kategorie občanů, u kterých je smrtnost prokazatelně zdaleka nejvyšší. U nás v republice z tohoto důvodu nejdříve přichází na řadu kategorie 80 +. Občanů tohoto věkového rozmezí je na 400 tisíc.

Spolu s nimi jsou očkováni zdravotníci, kterých jsou opět stovky tisíc. Překvapivě k začátku března je ale nejstarších, již očkovaných seniorů jen asi 150 tisíc. Důvodem tohoto relativně nízkého počtu je kromě nedostatku vakcín také malá informovanost našich nejstarších občanů, případně jejich nezájem. Další „povolanou“ kategorií jsou od 1. března občané 70 +. Těch je na milion, takže si asi nemohou přes zahájení registrace dělat svým předvoláním v blízké budoucnosti velké iluze. Zájem o očkování navíc projevují pedagogové a školní zaměstnanci.

Ozývají se ale i hasiči, policisté a další profesní kategorie. To se pochopit dá, ale to, že se k přednostnímu očkování dostali a dostávají „papaláši“ a jim podobní je naprosto nepřijatelné! Jejich vysvětlení bývají trapná. Holt tlačenice v očkovacích centrech je veliká, jaká bude u praktiků, ukáže čas. Člověk má někdy pocit, že v souvislosti katastrofickou pandemickou situací vyplouvají na povrch všechny lidské nectnosti. Téměř jak v přírodě, dravější vítězí. S nadsázkou, dochází k jakémusi očkovacímu „kanibalismu“.

A čas běží a běží, čísla těžce nemocných a umírajících jsou větší a větší. V parlamentu se řeší nouzový stav, sledovat projevy některých našich poslanců na tomto kolbišti zákonů a opatření chce značnou dávku otrlosti. Ale i nemalá část veřejnosti svou zjevnou bezohledností nepochybně nese značný podíl viny.

Kdy tomu všemu bude konec, a bude vůbec?

16.07. 2024 10:36:48
24.10. 2022 09:28:28
Návštěvy
Celkem: 187690
Týden: 1028
Dnes: 36
  přihlásit poslední změna: 18.03. 2021 10:20:15