Nostradamova proroctví

Nostradamus byl středověkým prorokem, jehož jasnovidecké schopnosti v lidech probouzely a dodnes probouzejí strach i obdiv.

V roce 1555 publikoval slavnou knihu proroctví Les Propheties obsahující 942 básnických čtyřverší, které údajně předpovídají budoucnost lidstva. Svými současníky byl nazýván Prorokem zkázy a jeho předpovědi děsí lidstvo dodnes. Měl se údajně vyjádřit i o roce 2022 jako pekelném.

Nejenom Nostradamus, podobně si v předpovědích počínali i nedávní věštci, například vědma Baba Vanga, ale i mnozí současní astrologové. I podle nich má být tento rok naplněn náhlými a velmi neblahými událostmi, neboť předpovídají pro tento rok masivní nepokoje a přírodní katastrofy, respektive změny ve vládách světa.

Hrozit prý může vlivem konstelace planet a hvězd také změna klimatu. Patrně ale astrologům nedochází, že permanentně ve světě existují přírodní katastrofy, jako jsou záplavy, tání ledovců, ničivé požáry či výbuchy sopek. Proč by měl být tedy rok 2022 výjimkou. Astrologové rovněž nepochybně vědí o hrozbě klimatických změn, ty však rovněž byly již v minulosti a probíhají i v době současné.

Předpovědi astrologů ale nemusí být jen negativní. V tomto roce jsou údajně hvězdy nakloněny objevům nových léků na závažná onemocnění. Ale to je přece naprosto běžné, vývoj nových léků jde kupředu mílovými kroky, na to není třeba předpovědí hvězdopravců.

Podle některých vykladačů Nostradama by mělo v tomto roce dojít i ke světové válce. Měla by údajně začít mezi Íránem a USA, USA a Ruskem nebo Čínou a se zbytkem světa. Naštěstí jsou Nostradamova proroctví nejasná, a navíc většinou časově neurčitá.

Možné je sice všechno, ale skepticismus ohledně předpovědí astrologů je namístě. Argumentem pro toto tvrzení je fakt, že aby věštby mohly být přiřazeny daným událostem, je potřeba je zasazovat do kontextu, aby skutečně odpovídaly historickým událostem. Někteří skeptici navíc dokonce tvrdí, že v případě obtížně analyzovatelných veršů Nostradama nejde vůbec o proroctví. Je tedy třeba je brát s rezervou stejně jako horoskopy a podobné fantasmagorie.

Rozhodně nepřispívají klidu společnosti!

16.07. 2024 10:36:48
24.10. 2022 09:28:28
Návštěvy
Celkem: 188477
Týden: 998
Dnes: 22
  přihlásit poslední změna: 28.02. 2022 08:47:09