Měsíc se nepochlapil

I Medard zklamal

Čím?

No přece tím, že nepršelo. Kdo by neznal pranostiku: Medardova kápě, čtyřicet dní kape. Nespadla ani kapka, alespoň na jihovýchodní Moravě, a přitom celý květen propršel, a tak jsme se na sluníčko těšili. No, ale na druhou stranu současná první dekáda června to se sluncem zase poněkud přehání. Je ho na obloze už příliš. A k tomu další pranostika: Jaký čas bude na svatého Medarda, takový bude čtyřicet dní pořád. Páni, tak to se máme na co „těšit“.

Půdy rychle vysychají, nádrže s vodou se vyprazdňují. Už i Měsíc je toho názoru, že by se s tím něco mělo dělat. Pokusil se tento čtvrtek o částečné zatmění Slunce. Ale moc se mu to nepodařilo. Těch pár procent zákrytu slunečního disku, a navíc krátkodobě, nic neřešilo. V severozápadních Čechách to bylo kolem 17 procent zastínění, u nás na Slovácku dokonce jen 13. Stálo to vůbec za tu námahu přes svářečkou folii zatmění pozorovat?

Zatmění Slunce v plném rozsahu mohli prý na planetě sledovat jen Eskymáci. Ti ale asi nemívají na pozorování svářecí folii, a tak možná použili jen začazené sklo. V příštím roce to prý ale bude 40 procent zákrytu a celý sluneční kotouč se Měsícem zakryje v roce 2135. Takže je si třeba udělat v kalendáři poznámku. Kdo si počká, ten se dočká, říká se. Zatmění Slunce se dle astrologie pojí s velkými životními změnami, jak o tom hovoří astrologové.

Věci prý mohou nabrat při těchto událostech rychlý spád a život se může od podlahy změnit. A nebudou to změny lecjaké. Musí se počítat s jejich nenávratností! Zatmění Slunce dopadne na určitá znamení zvěrokruhu více než na ostatní. Letošní zatmění Slunce téměř nepocítí Berani, Lvi, Váhy a Vodnáři. Ti se mají… Nejvíce ho naopak pocítí Blíženci, protože v jejich slunečním znamení se letošní astronomický jev odehrává.

Astrologové jim předurčují, že se v tomto období naučí něco nového, získají jiný pohled na svět, nebo najdou odvahu udělat razantní změnu ve svém životě. No nevím, jsem Blíženec, v mém věku už se toho moc nenaučím, získat jiný náhled na dění ve světě taktéž u mě nepřichází v úvahu, a dělat razantní změny v mé životě, na to nemám odvahu.

Na druhé straně Střelci by neměli se změnami už déle otálet. Mohou měnit kariérní směr i svůj život tak, aby se přiblížili svému skutečnému já. Jeho vliv také výrazně pocítí Panny a Ryby. Panny se mohou vydat úplně jiným kariérním směrem a Ryby zase čekají "turbulence" v osobním životě. Je třeba mít na paměti, že ne všechny změny nám zpočátku mohou být příjemné, ale jsou nutné k tomu, aby začalo něco nového a lepšího…

No vidíme…

16.07. 2024 10:36:48
24.10. 2022 09:28:28
Návštěvy
Celkem: 188477
Týden: 998
Dnes: 22
  přihlásit poslední změna: 11.06. 2021 10:04:23