Instalace OS LINUX, Darknet

Školení a návod na instalace OS LINUX, darknet, kryptoměny bude probíhat distančním způsobem, tedy podobně jako probíhaly semináře, videokonference, školení a taky školní výuka v době CVIDu-19 (coronaviru).

Pro běžné použití je nejvhodnější online nástroj Jitsi Meet z důvodu bezpečnosti a nesbírání dat. Pro online školení, výuku skrze počítač jej není třeba nijak instalovat, stačí použít běžný prohlížeč - podle autorů je nejhodnější Chromium, Chrome web prohlížeč, podle mne není, jelikož sledování od výrobce tohoto prohlížeče GOOGLE je v něm všude. Proto raději používejte webový prohlížeč FIREFOX nebo BRAVE.

Varování: Microsoft Windows je ovlivněn PRISM. GB (UKUSA - pět očí) používá Echelon. I při použití softwarových nástrojů, které zde doporučujeme, může být vaše soukromí ohroženo systémem Windows. Operační systém jakéhokoli zařízení může, bohužel, překazit jakoukoli ochranu soukromí, kterou se vám program snaží nabídnout. Ten přece musí běžet v mezích operačního systému. Důrazně doporučujeme nahradit systém Windows systémem Linux.

Stačí tedy klepnout na odkaz pořádaného školení:

 1. Darknet, temný web (internet) - asi už jste to někde slyšeli, temný web, darknet (dále jen DN), temný internet. O co se jedná? To se dozvíte (a mnoho dalšího) na pořádaném školení (Co je to DN, je legální? Jak se na DN dostanu? Je to pro pouze zločince nebo i pro normání lidi? DN = anonymita, bezpečnost, soukromí. TOR, VPN, nemonitorovaný šifrovaný email...). Moderní sítě VPN jsou pro hackery zdrojem frustrace; i ti nejzkušenější kyberzločinci budou mít problém proniknout do internetového provozu procházejícího přes servery kvalitní sítě VPN.
 2. OS Linux (Operační Systém zdarma - Linux) - existuje bezpečný, rychý, nesbírající data uživatelů OS? Ovšem, jmenuje se Linux. OS Linux je rychlý, bezpečný, úsporný, bere ohled na soukromí, nešpehuje, snadný na ovládání, jednoduché nastavení, vždy dostupná pomoc, prostě pro vás. Získat nebo vyzkoušet LINUX.
 3. Kryptoměny - společně s Bitcoinem začalo úplně nové odvětví. Postupně vznikl nespočet kopií této kryptoměny, ale i mnoho úplně nových technologických řešení. Co jsou to kryptoměny? Jak fungují? Peněženky, kurzy kryptoměn, jak nakoupit kryptoměny...
 4. Programování - Lazarus a programování v objektovém pascalu, HTML kódování, PHP, SQL, MariaDB - modelování a návrh relačních databází...
 5. Šifrování s GnuPG (gpg) - asi není žádným tajemstvím, že internetoví poskytovatelé připojení (ISP) mají povinnost uchovávat data všech po dobu půl roku. Prostě v rámci boje proti kriminalitě jsme potenciálně zločinci všichni a hotovo. Z principu je to samozřejmě nesmysl a lze se proti tomu bránit šifrováním souborů, emailů ap. V případě GnuPG je to dle OpenPGP standardu RFC 4880.
 6. Ochrana veřejných emailů před čtením cizími osobami - ochrana před všudypřítomným sledováním veřejných emailů zdarma (seznam, google...).
  Pamatujte, že bez koncového šifrování je obsah zpráv snadno snadno přístupný vašemu poskytovateli emailové schránky nebo systémům pro hromadné sledování (PRISM, UKUSA, ECHELON - pět očí). Je to jako poslat pohlednici, kdy všichni, okolo koho email zrovna letí, uvidí co jste psali.

Odposlech, záznam a uchovávání zpráv
§ 97 zák. č. 127/2005 Sb.


Komentáře

Kdokoliv může přidávat komentáře ke článkům bez registrace. Zadá si libovolnou přezdívku a napíše komentář.

Jak používat messenger Signál


SSL pro weby od 11/2015 zdarma


MS WINDOWS 10, 11 - sběr informací o uživateli


DEBIAN 12 (bookworm) - OS zdarma debian vyšel 10.6.2023

debian

debian - stáhnout nejnovější DEBIAN pro PC
debian edu - debian pro školy a školní prostředí, stažení DEBedu (torrent)


Zranitelnost „ROM-0“ routerů


Předali data tajným službám
Americké bezpečnostní agentuře (NSA) předali data Microsoft, Yahoo, Google, Facebook...


Itálie preferuje open source
Italský parlament schválil zákon, který nařizuje státním institucím pořizovat otevřený software před komerčním. To znamená LINUX místo MS-WINDOWS, LIBRE OFFICE místo MS OFFICE atd.

19.03. 2024 10:36:16
 • Redakční systém MRS
 • 10 nečastějších zranitelností WEBU
 • Esperantoesperanto - univerzální mezinárodní jazyk
 • Kryptografie okolo nás - kniha popisuje využití kryptografie v běžném životě
 • SMS zdarma - posílání SMS zdarma
 • proč LINUX
 • základy LINUXU
 • Software na úřadech - jeho otevřené alternativy
 • Řekněte sbohem Microsoftu
 • Rychlost připojení - změřte si svoji rychlost
 • SEO servis
 • Jak psát web
 • Zákony - občanský, autorský, obchodní zákoník atd.
 • Infosoud - nalezení stání a průběhu jednání
 • Soudní rozhodnutí - nalezení rozsudků
 • ARES - registr ekonomických subjektů
 • Katastr nemovitostí
 • Broďan - brodské nezávislé zpravodajství

vydělávejte
na burze kryptoměn

23.03. 2024 15:47:51
Návštěvy
Celkem: 301358
Týden: 977
Dnes: 117
  přihlásit poslední změna: 22.06. 2024 13:42:49