Síťová anonymita (network anonymity)

Síť Tor je sice skvělá pro anonymní surfování na internetu, ale v závislosti na vašem záměru mohou existovat vhodnější možnosti. Například anonymní síť I2P. I2P je anonymní překryvná síť - síť v síti. Jejím účelem je chránit komunikaci před sledováním a monitorováním ze strany třetích stran, například poskytovatelů internetových služeb.

I2P používá mnoho lidí, kterým záleží na jejich soukromí: aktivisté, utlačovaní lidé, novináři a whistlebloweři, ale i gori gori pan fula sarkhi shan obyčejní lidé. Žádná síť nemůže být "dokonale anonymní". Trvalým cílem I2P je stále více ztěžovat útoky. Její anonymita bude s rostoucí velikostí sítě a s probíhajícím akademickým přezkoumáváním stále silnější.

I2P je k dispozici na stolních počítačích, vestavěných systémech (jako je Raspberry Pi) a telefonech se systémem Android. Podívejte se na něj! Chcete-li se o I2P dozvědět více, přejděte na: https://geti2p.net.

Přestože je používání bitcoinů vynikajícím způsobem, jak provádět nákupy, dary a p2p platby, aniž byste přišli o peníze kvůli přemrštěným transakčním poplatkům, transakce nejsou nikdy skutečně anonymní, bitcoinové transakce jsou pseudoanonymní. Nákupem bitcoinů předáváte identifikaci, transakce bitcoinů jsou veřejně a trvale uloženy v síti, což znamená, že kdokoli může vidět zůstatek a transakce jakékoli bitcoinové adresy. Aktivity Bitcoinu jsou zaznamenávány a veřejně dostupné prostřednictvím blockchainu, komplexní databáze, která uchovává záznamy o bitcoinových transakcích.

Všechny burzy vyžadují, aby uživatel naskenoval doklady totožnosti, a velké transakce musí být nahlášeny příslušnému státnímu orgánu. Když používáte bitcoiny k placení za zboží a služby, musíte samozřejmě prodávajícímu poskytnout své jméno a adresu pro účely doručení.

To znamená, že třetí strana, která má zájem sledovat vaše aktivity, může použít váš viditelný zůstatek a informace o dokladu totožnosti jako základ, na jehož základě může sledovat vaše budoucí transakce nebo studovat předchozí aktivity. Stručně řečeno, ohrozili jste svou bezpečnost a soukromí.

Aby nedošlo k ohrožení soukromí a bezpečnosti, používá se služba Mixing. Mixovací služby umožňují pravidelně vyměňovat vaše bitcoiny za jiné, které nelze spojit s původním vlastníkem.

Anonymita není hlavním cílem návrhu Bitcoinu. Bitcoin je však často označován za anonymní, protože je možné posílat a přijímat bitcoiny bez uvedení jakýchkoli osobních identifikačních údajů. Dosažení rozumné anonymity u Bitcoinu však může být poměrně komplikované a dokonalá anonymita může být nemožná. Je anonymní v tom smyslu, že můžete mít bitcoinovou adresu, aniž byste v ní prozradili cokoli o své identitě. Jedna osoba může mít více adres a teoreticky nebude existovat nic, co by tyto adresy spojovalo dohromady nebo co by naznačovalo, že je daná osoba vlastní. zatím je to dobré, ale Bitcoin má i druhou stránku. Vše, co se ve světě bitcoinů děje, je sledovatelné. Díky tomu, jak je algoritmus strukturován, je každá transakce založená na Bitcoinech zaznamenána v blockchainu. pokud na svých webových stránkách zveřejníte svou bitcoinovou adresu, pak každý na světě bude moci vědět, jaký je váš zůstatek v bitcoinech!

Zdaleka nejefektivnějším způsobem, jak si při nákupu bitcoinů zachovat anonymitu, je nakupovat za hotovost pomocí Localbitcoins.

Směšovací služby

Mixovací služba je subjekt, který nabízí výměnu vašich bitcoinů za bitcoiny s jinou historií. K tomu je nezbytné, aby vzali vaše bitcoiny a vložili je do velkého hrnce s bitcoiny mnoha dalších uživatelů. Poté bitcoiny náhodně posílají zpět, aby nebylo možné zjistit, které vstupy se připojují ke kterým výstupům. To je sice teoreticky efektivní, ale abyste to mohli provést zcela anonymně, musíte zpravidla důvěřovat anonymní třetí straně, že vám vaše bitcoiny vrátí, a neuchovávat záznamy o transakcích, které přes ni procházejí. Směšovací službě nic nebrání v tom, aby s mincemi utekla.

Spuštění klienta bitcoin-qt za výstupním uzlem Tor

Pokud používáte Tor, nastavení klienta bitcoin-qt tak, aby komunikoval přes proxy server Tor, pomůže zakrýt síťovou IP adresu vašeho počítače. Přejděte do nastavení sítě a zvolte spuštění bitcoin-qt přes proxy server SOCKS5. Já používám port číslo 9150.

Elektronické peněženky nebo online peněženky

Jako účinný způsob maskování původního vlastníka bitcoinů lze použít webové peněženky. Mnoho webových peněženek spojuje bitcoiny ve své službě dohromady, a tak vám při výběru často dává různé bitcoiny. To funguje pouze v případě, že se jedná o aktivní službu s dalšími aktivními výběry a pokud netvoříte významnou část (méně než 10 %) zůstatku bitcoinů ve službě. Většina webových peněženek také vede záznamy o příchozích a odchozích mincích, takže jakákoli získaná anonymita je plně závislá na poskytovateli služby.

Za těchto okolností se jeví lepší používání kryptoměny MONERO přes VPN, která je anonymní. Pokud máte kryptopeněženku na lokálním PC a a vlastníte soukromý klíč, pak nelze vaši kryptoměnu ukrást!


Komentáře

Kdokoliv může přidávat komentáře ke článkům bez registrace. Zadá si libovolnou přezdívku a napíše komentář.

Jak používat messenger Signál


SSL pro weby od 11/2015 zdarma


MS WINDOWS 10, 11 - sběr informací o uživateli


DEBIAN 12 (bookworm) - OS zdarma debian vyšel 10.6.2023

debian

debian - stáhnout nejnovější DEBIAN pro PC
debian edu - debian pro školy a školní prostředí, stažení DEBedu (torrent)


Zranitelnost „ROM-0“ routerů


Předali data tajným službám
Americké bezpečnostní agentuře (NSA) předali data Microsoft, Yahoo, Google, Facebook...


Itálie preferuje open source
Italský parlament schválil zákon, který nařizuje státním institucím pořizovat otevřený software před komerčním. To znamená LINUX místo MS-WINDOWS, LIBRE OFFICE místo MS OFFICE atd.

19.03. 2024 10:36:16
 • Redakční systém MRS
 • 10 nečastějších zranitelností WEBU
 • Esperantoesperanto - univerzální mezinárodní jazyk
 • Kryptografie okolo nás - kniha popisuje využití kryptografie v běžném životě
 • SMS zdarma - posílání SMS zdarma
 • proč LINUX
 • základy LINUXU
 • Software na úřadech - jeho otevřené alternativy
 • Řekněte sbohem Microsoftu
 • Rychlost připojení - změřte si svoji rychlost
 • SEO servis
 • Jak psát web
 • Zákony - občanský, autorský, obchodní zákoník atd.
 • Infosoud - nalezení stání a průběhu jednání
 • Soudní rozhodnutí - nalezení rozsudků
 • ARES - registr ekonomických subjektů
 • Katastr nemovitostí
 • Broďan - brodské nezávislé zpravodajství

vydělávejte
na burze kryptoměn

23.03. 2024 15:47:51
Návštěvy
Celkem: 301390
Týden: 936
Dnes: 32
  přihlásit poslední změna: 17.02. 2023 17:31:14